Cariere

Alatura-te echipei MODULO!

Suntem o companie in permanenta dezvoltare si cautam continuu colegi noi. Vezi mai jos posturile deschise in acest moment.

Gestionar Depozit

Daca esti o persoana atenta la detalii, iti place sa interactionezi cu oamenii si esti orient spre rezultat, atunci te asteptam in echipa Modulo. Noi cautam un coleg/a pentru postul de Gestionar Depozit!

Ce responsabilitati vei avea:

  • Operare in sistem a receptiilor de produse finite, materii prime, materiale;
  • Inregistrare in sistem bonuri de consum si bonuri de restituire materiale/materii prime;
  • Intocmire documente necesare livrarilor de produse finite si indosariere documente de gestiune;
  • Efectuare receptie fizica a produselor finite/materiilor prime la intrarea in magazie;
  • Operare avize de livrare si note de transfer intre magazii in sistemele de gestiune SAP si WMS;
  • Gestionare si pregatire marfa in vederea livrarii catre clienti;
  • Participare periodica la inventarierea stocurilor, verificarea stocurilor, intretinerea si aranjarea depozitului.

Cerinte:

  • Studii medii/superioare;
  • Atestat de stivuitorist;
  • Experienta in sistemele de operare SAPB1 si WMS – este un plus;
  • Experienta de minim 1 an in gestiune;
  • Disponibilitate pentru program de lucru in 3 schimburi.

Locatie: Turda

Gestionar depozit Modulo

Oferta (bonusuri, beneficii):

  • Ore suplimentare plătite 175%;
  • Spor de noapte 25%;
  • Tichete de masă in valoare de 20 lei/zi
  • Tichete cadou pentru diferite ocazii (Paste, Craciun);
  • Cadouri pentru copiii angajatilor cu ocazia Sarbatorilor;
  • Decontare bon combustibil pentru localitatile limitrofe Turzii.

Sef de Schimb Productie

Daca ai spirit organizatoric, abilitati de coordonare si de lucru cu oamenii, esti deschis si orientat catre rezultate, atunci te asteptam in echipa MODULO !

Esti candidatul potrivit daca ai:

  • Studii medii/postliceale
  • Experienta in coordonarea de echipe de productie
  • Cunostinte medii de operare PC si limba engleza
  • Disponibilitate pentru munca in 3 schimburi

Ce trebuie sa faci?

  • Coordonezi activitatea muncitorilor din subordine pentru atingerea normelor la calitatea dorita
  • Te asiguri ca subordonatii tai sunt motivati, indrumati si instruiti astfel incat sa cunoasca procedurile interne si de lucru
  • Urmaresti respectarea planificarii productiei in schimbul din subordine la calitatea ceruta si respectarea termenelor agreate cu clientii
  • Asiguri buna functionare a echipamentelor folosite in procesul de productie
  • Comunici sefului de sectie situatia pontajelor si a zilelor libere, a concediilor cuvenite si evaluarea muncitorilor din subordine

Noi iti vom oferi:

  • Salariu atractiv
  • Bonus pentru sef de schimb
  • Bonus de productie
  • Orele suplimentare platite 175%
  • Spor de weekend 6%
  • Spor de noapte 25%

Inginer Proces si Mentenanta Productie

Cautam coleg pentru postul de inginer in productie.

Candidatul potrivit:

  • Studii tehnice superioare
  • Experienta intr-o companie de productie, preferabil ca Inginer Proces/inginer de mentenanta
  • Cunoasterea modului de realizare a unui proces de productie
  • Cunostinte medii de PC
  • Capacitate de analiza si sinteza
  • Abilitati de coordonare
  • Spirit organizatoric, flexibilitate, rapiditate si initiativa
  • Abilitati de relationare cu alte departamente si lucru in echipa

Responsabilitati principale:

  • Responsabil cu imbunatatirea continua si studii de optimizare a proceselor pe liniile de productie
  • Furnizeaza sprijin tehnic in procesele de fabricatie
  • Responsabil pentru atelierele 5S
  • Analizează și rezolvă impreuna cu seful de sectie problemele întâlnite în procesul de producție
  • Coordonează diferitele aspecte ale ingineriei de proces, inclusiv analiză, planificare și dezvoltare
  • Oferă îndrumare si sprijin pentru echipa care realizează productia
  • Propune planul de mentenanta preventiva al echipamentelor de productie si monitorizeaza implementarea planului
  • Monitorizeaza si participa la activitatile de reparatii si intretinere zilnice cu scopul de a maximiza utilizarea echipamentelor si utilajelor, mentinand legatura cu personalul din productie
  • Monitorizeaza si se asigura de inregistrarea in fisele tehnice a operatiile efectuate
  • Analizeaza lucrarile de mentenanta (preventiva sau corectiva) cu scopul de a imbunatati metodele de realizare, de a reduce durata de interventie si de a reduce lucrarile corective in favoarea celor preventive
  • Monitorizeaza indicatorii de productie si mentenanta si propune proiecte de imbunatatire
  • Analizeaza costurile de mentenanta si propune modalitati de imbunatatire
  • Participa la procesul de instalare a utilajelor si a echipamentelor noi
  • Coordoneaza activitatea departamentului de mentenanta (instruire, motivare, pontare, organizare, etc)

  • Pachet salarial atractiv
  • Tichete de masa in valoare de 20 lei/zi
  • Decontare partiala transport pentru naveta din alte localitati
  • Tichete cadou pentru diferite ocazii (Paste, Craciun)
  • Diverse beneficii (carti de la Bookster, abonament sala de fitness, cursuri de perfectionare, etc)
  • Cadouri pentru copiii angajatilor cu ocazia diverselor sarbatori
  • Ajutoare sociale (naşterea copilului, deces, etc)